Navigácia

Kontakt

 • Obchodná akadémia
  Komenského 5
  085 28 Bardejov
 • +421 054/472 23 84
Počet návštev: 1645049
 • 21. marca celý svet oslavuje Svetový deň poézie a Slovensko nie je výnimkou. Už po druhýkrát sa pripája k celosvetovej iniciatíve zaplať básňou.

  V roku 1999 bol 21. marec medzinárodnou organizáciou UNESCO vyhlásený ako Svetový deň poézie.

  Účelom tohto dňa je propagovanie, čítanie, písanie a publikovanie poézie po celom svete, ako aj poskytnutie uznania národným aj medzinárodným aktivitám v oblasti poézie. V niektorých svetových krajinách oslavujú Deň poézie 15. októbra na počesť narodenia Vergília, rímskeho epického básnika.

 • Do galérie Lyžiarsky výcvikový kurz boli pridané fotografie.

  Keď marec, tak lyže, keď lyže, tak Tatranská Lomnica. Aspoň pre študentov Obchodnej akadémie v Bardejove to platí už tretí rok. Prvé oblúčiky na lyžiach, u niektorých ďalšie zdokonaľovanie techniky, to všetko tentokrát od 5. do 9. marca 2018. Päť spoločných dní, na začiatku ktorých bola aj neschopnosť postaviť sa na lyže, sem tam slza, na konci oblúčiky po svahu a úsmev. Tí pokročilejší si svoje schopnosti otestovali na zjazdovke Čučoriedky s automatickou časomierou. Tí najlepší s časom pod 30 sekúnd. K tomu výlet na Hrebienok, ľadové kráľovstvo, zamrznuté vodopády Studeného potoka, guľovačka, ale aj spoločné večere, večierky a u niektorých aj povečierky. Slnko, hmla, sneženie, mrholenie. Večer jeleň na dvore, v noci srna pod balkónom, aj taký bol tohoročný lyžiarsky kurz.

 • Obchodná akadémia pripravuje pre žiakov 1. a 2. ročníka lyžiarsky kurz, ktorý sa uskutoční v Tatranskej Lomnici.
  Odchod z areálu školy 5. marca 2018 o 7.45 h.
  Predpokladaný príchod 9. marca 2018 v popoludňajších hodinách.
  Ubytovanie: Penzión Zora Family.

 • Čo je násilie páchané na ženách

  Násilie páchané na ženách je jednou z najčastejších foriem porušovania ľudských práv žien na svete.

  Násilie páchané na ženách má rôzne formy – násilie páchané na ženách v párových vzťahoch, obchodovanie so ženami, znásilnenie, sexuálne zneužívanie a sexuálne obťažovanie, nútená prostitúcia, mrzačenie ženských pohlavných orgánov, atď. Jednou z najzávažnejších a najrozšírenejších foriem násilia páchaného na ženách je násilie páchané na ženách v párových vzťahoch, čiže násilie, ktoré na ženách páchajú ich manželia, partneri, alebo bývalí manželia a partneri.

 • 14. február – Deň sv. Valentína je známy a obľúbený na celom svete. Svätý Valentín je patrónom zaľúbených, ktorí vykročili na cestu lásky. Je však patrónom aj tých, ktorí po tejto ceste kráčajú už roky a možno desaťročia.

  Dnešný deň je natoľko známy, že si mnohí zaľúbení dávajú darčeky, píšu valentínske pozdravy, posielajú pohľadnice.

  Aj na našej škole si študenti v tento deň pripomenuli krátkou rozhlasovou reláciou vznik obľúbeného sviatku, niečo o tajomnom sv. Valentínovi, ale aj o prejavoch lásky. Stalo sa už tradíciou, že žiaci práve v tento deň majú možnosť prostredníctvom valentínskej pošty vyjadriť svoje city, priateľstvo, poďakovanie, ale najmä lásku. Určite každý aspoň v kútiku duše čakal, že si niekto naňho spomenie. Všetci vieme, že láska, priateľstvo neexistuje len v tento deň, práve naopak, prejaviť svoje city, vďaku, náklonnosť sa máme snažiť po celý rok. Najkrajším darom ľudí je aj Valentínska kvapka krvi, ktorú organizuje SČK s výzvou, aby najmä mladí ľudia darovali krv a boli tak na Valentína o kvapku lepší. Aj keď tento sviatok sa už stále viac stáva komerčným, predsa má aspoň raz v roku nádych výnimočnosti a zaľúbenosti.

 • Do galérie Zábava ekonómov boli pridané fotografie.

 • Do galérie Deň otvorených dverí boli pridané fotografie.

  Dňa 01. 02. 2018 sa v našej škole Obchodnej akadémii v Bardejove konal „Deň otvorených dverí“. V tento deň sme na pôde našej školy privítali žiakov 9. ročníka základných škôl mesta a okresu Bardejov, ktorí si v sprievode svojich učiteľov a tiež rodičov prišli pozrieť naše školské priestory a oboznámiť sa s možnosťami štúdia.

  Tohtoročný „Deň otvorených dverí“ OA v Bardejove sa niesol v duchu ekonomického diania, spoločenského a športového života školy. Hneď po príchode do budovy školy boli všetci návštevníci srdečne privítaní a v sprievode našich žiakov – sprievodcov absolvovali prehliadku školy. V spoločenskej miestnosti im bola premietnutá grafická prezentácia o našej škole, vo vybraných triedach sme prezentovali ekonomické a finančné poradenstvo, účtovnícke a daňové služby, ekonomický softvér MK-SOFT, program ATF, administratívne a korešpondenčné zručnosti. V jazykovej učebni mali možnosť nahliadnuť do výučby cudzích jazykov, v priestoroch telocvične a posilňovne im boli prezentované ukážky športovo-pohybových aktivít a v rámci mimoškolskej činnosti ich na konci prehliadky školy čakal kultúrny program. Veríme, že sme splnili očakávania návštevníkov, že u nás strávili príjemné dopoludnie, a že si od nás odniesli veľa pekných zážitkov.

 • Sme ekonomická škola!!!

  Milí deviataci,

  nadišiel čas, kedy si máte vybrať správnu strednú školu, ktorá ovplyvní Váš život na desiatky rokov a zabezpečí Vám nielen kvalitné zamestnanie, ale aj prípadne štúdium na vysokej škole. My Vám ponúkame príležitosť vyštudovať strednú ekonomickú školu na vysokokvalifikovanej úrovni. Naša škola je uznávaná nielen v SR ale aj v celej Európskej únii. Po jej skončení získate úplné stredné odborné vzdelanie ekonomického smeru ukončené maturitnou skúškou.

  My sme iní, sme jedineční!!!

 • Dňa 20. 12. 2017 sa na našej škola konala vedomostná súťaž o Pohár riaditeľky školy na tému: Poznám svoju finančnú gramotnosť? Svoje finančné vedomosti a zručnosti si v teste z finančnej gramotnosti zmerali žiaci 3. a 4. ročníka. Súťaž prebiehala v príjemnej predvianočnej atmosfére, žiaci individuálne riešili 10 úloh s výberom odpovede, pričom správna bola iba jedna z možností a) b) alebo c). Víťazkou sa stala žiačka III. A triedy Júlia Ovšaníková, na 2. mieste skončila žiačka IV. A triedy Patrícia Marcinová a na 3. mieste sa umiestnila žiačka IV. A triedy Nikola Kolcunová. Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť, tešíme sa na ďalší ročník tejto súťaže a prajeme šťastné a veselé vianočné sviatky.

Pracovné ponuky

Ponuka pracovného miesta pre absolventa Obchodnej akadémie v Bardejove

1. BARDCOMP www.bardcomp.sk 
Pracovná pozícia: účtovníctvo - MK SOFT, predaj 
Nástup: najlepšie od 1.6.2017
Pozícia vhodná: pre absolventa

2. SBAJ INMART, a. s.
Duklianska 21
085 01 Bardejov

Pracovná pozícia: účtovníčka

tel.: 054/4867144
mobil: 0903420543
mmihalik@sbajinmart.sk

Fotogaléria

Dátum a čas

Piatok 23. 3. 2018

Narodeniny a meniny

Dnes (Piatok 23.3.2018)
Silvia Ferencová (III. A)

PartneriLorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Novinky

Kontakt

 • Obchodná akadémia
  Komenského 5
  085 28 Bardejov
 • +421 054/472 23 84

Fotogaléria