• Obchodná akadémia
    085 28 Bardejov
  • +421 054/472 23 84
Počet návštev: 1714080
  • V piatok 15. júna v obci Šiba, okres Bardejov sa uskutočnila územná súťaž Slovenského červeného kríža – družstiev prvej pomoci.

Päťčlenné družstvá stredných škôl okresov Bardejov a Stará Ľubovňa zbierali body v oblasti teoretických vedomostí o SČK, hnutí Červeného kríža a Červeného polmesiaca, bezpríspevkového darcovstva krvi, praktickom poskytovaní prvej pomoci – kardiopulmonálna resuscitácia, ako aj ošetrení reálnych poranení, s ktorými sa museli popasovať. Resuscitovalo sa, ošetrovali sa krvácavé i epileptické stavy.

• V rámci povinného Kurzu ochrany života a zdravia sa žiaci 3. ročníka Obchodnej akadémie v Bardejove zúčastnili výletu do oblasti Červeného Kláštora. Navonok drsný a nehostinný kraj oplýva jedinečnou ľudovou architektúrou, historickými pamiatkami i prírodnými krásami. Architektonickú perlu okolia Červený Kláštor – založili v 14. storočí kartuziáni. Strmé bralá Pienin obmýva pohraničná rieka Dunajec, ktorá si svojím dravým prúdom vyhĺbila prekrásny kaňon. A práve pozdĺž tejto rieky sme sa vybrali na cyklistickú túru až do Lesnice. Bol to veľmi príjemne prežitý deň, plný zážitkov a spoznávania krás východného Slovenska.

• Dňa 06. 06. 2018 sa na našej škole konalo celoškolské rodičovské združenie za prítomnosti rodičov, žiakov, zástupcov Rady školy pri OA Bardejov a hostí. Za hostí sa tohto RZ zúčastnili PaedDr. Ján Furman, vedúci odboru školstva PSK, PhDr. Marián Damankoš, PhD., predseda Komisie školstva, telesnej výchovy a športu pri PSK, PhDr. Jozef Lukáč, podpredseda PSK a poslanec NR a MUDr. Boris Hanuščák, primátor mesta Bardejov. Okrem p. Hanuščáka sa tohto stretnutia nezúčastnil nikto iný z poslancov, ktorí boli pozvaní.

• Dňa 28. 05. 2018 sa žiaci I. A a III. A zúčastnili exkurzie v Odbornom liečebnom ústave psychiatrickom Predná Hora. Na mieste nás privítala pani Mgr. Glucknerová, ukázala nám priestory, v ktorých sídli tento ústav a uviedla nás do prednáškovej miestnosti, kde sme si vypočuli zaujímavé prednášky.

MUDr. Jozef Benkovič nás uviedol do problematiky novodobých nemateriálnych závislostí (nadmerné využívanie internetu, gambling, shopoholizmus, workoholizmus,...). Pripomenul, že kým pri alkoholizme, či drogovej závislosti je jedinou správnou cestou abstinencia, pri nemateriálnej závislosti to také "jednoduché" nie je. Vyliečení pacienti sa musia naučiť fungovať v reálnom živote, tráviť primeraný čas na internete, či nakupovať rozumne. V závere prednášky sa nám prihovoril pacient liečený zo shopoholizmu a vypovedal svoj životný príbeh. Nasledovalo množstvo otázok zo strany študentov, ktoré prerušil až príchod druhej prednášajúcej doktorky.

• Už ktosi múdry v starom Grécku vyriekol vetu: PANTA REI.

Tak veru, všetko plynie a uplynul aj čas, ktorý, dnes už naši maturanti, strávili na našej škole.

V tento slávnostný a slnečný deň, 11. mája 2018, sa rozlúčili so svojimi pedagógmi, spolužiakmi a priestormi školy, ktoré sa pre nich na istý čas stali druhým domovom.

Stoja na prahu dospelosti a pred sebou majú prvú veľkú skúšku - maturitu.

Preto vám všetkým želáme šťastnú ruku pri zelenom stole a do ďalších rokov prajeme, aby sa vám splnili všetky predsavzatia, túžby a ciele, aby ste boli v živote spokojní a našli v ňom uplatnenie.

• Na našej webovej stránke (v časti MATURANTI) je zverejnený rozpis pre ústnu formu internej časti maturitnej skúšky.

• Dňa 27. 04. 2018 sa na našej škole, v rámci boja proti stresu a zachovania si dobrého psychického zdravia, konal špeciálny deň. Zadanie bolo jasné - prísť do školy oblečený v teplákoch a konečne sa cítiť v škole ako doma. A keďže táto milá a uvoľnená atmosféra vzbudila u žiakov aj vyučujúcich veľké ohlasy, rozhodli sme sa tento deň zavŕšiť v duchu motta "v zdravom tele, zdravý duch". Spoločne sme sa presunuli do Športcentra Bardejov, kde si žiaci aj učitelia mohli zahrať bedminton, nohejbal, florbal alebo volejbal a načerpať energiu v príjemnom prostredí a na čerstvom vzduchu. Zo strany ŽŠR hodnotíme túto akciu za viac než vydarenú a pevne veríme, že sa stane každoročnou tradíciou :-) .

• Dňa 20.04.2018 sa žiaci OA Bardejov zúčastnili v Prešove divadelného predstavenia „The Heroes“ Táto anglicko-slovenská inscenácia bola mozaikou príbehov a ukázala, že hrdinstvo má v skutočnom živote mnoho podôb, hoci často si ho každý z nás predstavuje úplne inak. V hre boli predstavené autentické postavy mladých ľudí, ktoré nám vtipnou formou ukázali, že v každom z nás sa skrýva hrdina, len musíme potlačiť strach ním byť. Predstavenie Heroes bolo absolútne aktuálne a na mieru šité pre teenagerov.

• Jednou zo základných didaktických zásad je spájanie teórie s praxou, čím sa vyučovanie stáva zaujímavejším. A toho sa držíme aj na našej škole. Preto sme si na témy colné konanie a colné režimy pozvali odborníkov z praxe kap. Mgr. Viktóriu Futejovú a kap. Mgr. Miroslava Hopka z Colného úradu v Prešove. Prostredníctvom prezentácie doplnenej autentickými príkladmi z praxe odprednášali žiakom témy z oblasti colníctva. Že to malo u žiakov úspech dokazovala aj bohatá diskusia a otázky zo strany žiakov.

Pracovné ponuky

Pozajtra (Sobota 23.6.2018)
Lenka Jurková (III. A)

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

• Obchodná akadémia
    Komenského 5