Navigácia

 • Prváci Obchodnej akadémie v Bardejove zložili imatrikulačný sľub

  Vo štvrtok 16. novembra 2017 zložili imatrikulačný sľub novoprijatí žiaci Obchodnej akadémie v Bardejove. Imatrikulácia sa konala pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu. Na tejto slávnosti  sa zúčastnili učitelia Obchodnej akadémie v Bardejove a všetci žiaci školy.  Imatrikulačný sľub zložili prváci zapísaním do kroniky školy. Zložením imatrikulačného sľubu začali žiaci svoje pôsobenie na obchodnej akadémii a tým vstúpili do cechu ekonómov a boli im  odovzdané imatrikulačné listy opatrené pečaťou Obchodnej akadémie v Bardejove

  Táto slávnosť sa konala pod záštitou Žiackej školskej rady pod vedením Mgr. Ivety Tomahogh.  Po krátkom programe, ktorý si pre prítomných pripravili starší žiaci školy pod vedením Mgr. Moniky Dzubákovej,  zástupcovia študentskej rady vyhlásili víťazov krátkych súťaží, ktorých sa zúčastnili naši prváci a zástupcovia Žiackej školskej rady. Prajeme našim prvákom úspešné štúdium vo zvolenom odbore Ekonomické lýceum  v  školskom roku 2017/2018.

  V školskom roku 2018/2019  bude na našej škole znovu otvorený odbor 6325 M ekonomické lýceum a týmto pozývame širokú verejnosť na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční v mesiaci január 2018, kde si budete môcť pozrieť školské priestory, vybavenie učební  a získate bližšie informácie o vyučovaní ekonomických a iných predmetov na našej škole. Bližšie informácie nájdete na internetovej adrese našej školy www.oabar.edu.sk.

 • IMATRIKULÁCIA PRVÁKOV


  Žiacka školská rada OA Bardejov

   pozýva pedagogický zbor a žiakov OA Bardejov

  na slávnostnú imatrikuláciu prvákov,

  ktorá sa uskutoční 16.11.2017 (štvrtok) o 10:30 v ZUŠ M. Vileca.

 • Stužková slávnosť 4.B

 • SÚŤAŽE PRE ŠKOLY

  odkaz na súťaže: https://www.mozebyt.sk/sutaze/idmnt/uvod/

  Staňte sa aj VY súčasťou športovo-pohybového dobrodružstva v rámci platformy MÔŽEBYŤ.SK 

  IDMNT – je súťaž určená pre celé triedy ako súťažné tímy.

  Young Skiller, NEBUĎ LAMA, Mladí športoví reportéri – sú súťaže určené jednotlivcom.                        

   

  IDMNT - ANTISALÁMISTI Slovenska spojte sa

  Jedným z kľúčových cieľov súťaže je priniesť iný uhol pohľadu na tému dobrovoľníctva, dodať mu svieži vietor a cool imidž a prostredníctvom možnosti výhry atraktívnych cien vybudovať medzi mládežou tzv. komunitu „ANTISALÁMISTOV“. 

  Do súťaže sa môžu zapojiť jednotlivé triedy ako súťažné tímy v jednej spoločnej kategórii: druhý stupeň ZŠ a SŠ. Súťaž prebieha počas takmer celého školského roka (október 2017 – apríl 2018).

  POSLEDNÝ TERMÍN, dokedy sa triedy môžu do súťaže prihlásiť je 15.12. 2017! Mená víťazov spoznáme dňa 20.5. 2018. 

  Víťazmi sa stávajú tri triedy, ktoré počas celého priebehu súťaže získajú najviac bodov – na pravidelnej báze absolvujú čo najväčší počet dobrovoľníckych aktivít (venčenie psíkov v útulkoch, tvorba komunitnej záhrady, zber odpadkov a čistenie parkov, atď.).

  Spomedzi všetkých zapojených súťažných tímov (ZŠ/SŠ) vyžrebujeme v priebehu decembra 2017 tri triedy, ktoré získajú

  • Lístky na domáci zápas Slovana Bratislava v KHL, vrátane prehliadky štadiónu spolu s ďalším prekvapením pre celú triedu.

   

  Súťažný tím (trieda), ktorý sa umiestni na prvom mieste získava:

  • Celodenné jazdenie pre celú triedu v TOP wakeboardovom areáli na Slovensku – Wakelake na Zlatých pieskoch v Bratislave.
  • Adrenalínový zážitok pre celú triedu v prvej akadémii akčných športov na Slovensku – Hangair v Bratislave v spoločnosti hokejovej hviezdy Dominika Graňáka.
  • Voucher OBI na vytvorenie / zveľadenie zelene v školskej záhradke v hodnote 500,- € .
  • Brutálne cool FUSAKLE pre celú triedu, s ktorými upgradnete svoj SWAG.

  Súťažné tímy (triedy), ktoré sa umiestnia na druhom a treťom mieste získajú:

  • Celodenné jazdenie pre celú triedu v TOP wakeboardovom areáli na Slovensku – Wakelake na Zlatých pieskoch v Bratislave.
  • Adrenalínový zážitok pre celú triedu v prvej akadémii akčných športov na Slovensku – Hangair v Bratislave v spoločnosti hokejovej hviezdy Dominika Graňáka.
  • Tanečnú horúčku pre celú triedu v najštýlovejšej tanečnej škole na Slovensku – Riverpark Dance School v Bratislave.
 • RETRO DEŇ na Obchodnej akadémii

  RETRO DEŇ na Obchodnej akadémii

  FOTOGALÉRIA

  http://img.cas.sk/img/8/gallery/581724_minisukne-lesk-modelky-madonna-moda-krasa.jpgpríď 27.októbra 2017 do školy oblečený v štýle 6O.-tych rokov a spolu si zaspomínajme na mladé časy našich rodičov, či starých rodičov...

  ... z rozhlasu budú znieť retro hity

 • Nedeľný výlet do Ostravy

  15. 10. 2017                                        Fotoalbum 

  Žiaci 4. ročníka, ktorí vykonávajú odbornú prax v zahraničí, využili dnes pekné počasie na prehliadku blízkeho okolia. Konkrétne navštívili v Ostrave Novú radnicu, ktorá má najvyššiu vežu v Čechách s výškou 73 metrov. Rozhľadňa je verejne prístupná a počas prehliadky našich žiakov sprevádzal žiak 4. ročníka Obchodnej akadémie v Ostrave.

  Okrem toho navštívili v Ostrave aj národnú kultúrnu pamiatku - bane Michal. Po ukončení ťažby v tejto čiernouhoľnej  bani  ostal zachovaný komplex povrchových budov z rokov 1912 – 1915. Tri návštevnícke okruhy zahrňujú expozície v administratívnej budove, ťažnú budovu, strojovňu s pôvodnými elektrickými strojmi a ďalšími zaujímavosťami.

 • Zahraničná odborná prax v meste Havířov

  11. 10. 2017                       Fotoalbum

  V čase od 09. 10. - 20. 10. 2017 začali žiaci 4. ročníka absolvovať svoju plánovanú 2-týždennú odbornú prax na ekonomických úsekoch rôznych firiem v okrese Bardejov.

  V rámci Programu ERASMUS+ naša škola získala grant na realizáciu zahraničnej odbornej praxe (stáže) pre vybraných žiakov. Prvá skupina žiakov už túto prax  začala realizovať  v týchto dňoch vo firmách v meste Havířov. Druhá skupina ju bude realizovať v mesiaci máj 2018. Všetky náklady spojené s touto zahraničnou praxou sú plne hradené zo získaného grantu. 

 • Divadelné predstavenie v anglickom jazyku

                                                                       
       Dňa 4.10.2017 sa žiaci Obchodnej akadémie zúčastnili divadelného predstavenia v anglickom jazyku, ktoré sa konalo v  historickej budove Košickej radnice. Spoločnosť TNT Theatre Britain tohto roku naštudovala knihu Raya Bradburyho 451 stupňov Fahrenheita (Fahrenheit 451). Aj takouto formou si žiaci mali možnosť vychutnať anglický jazyk.

 • Divadelné predstavenie "Všetko najlepšie"

     
       Dňa 5.10.2017 študenti 1. A a 2. A triedy našej školy vymenili školské priestory za priestory historickej budovy DJZ v Prešove, aby si pozreli  predstavenie "Všetko najlepšie", plné absurdných situácií. Komédia  Raya Cooneho vykresľuje silu peňazí, ľudskú skorumpovateľnosť a hrabivosť. Po vzhliadnutí predstavenia sme si všetci uvedomili, že svet stojí na iných hodnotách, než sú peniaze a moc.

 • Obvodné kolo v cezpoľnom behu SŠ

        Obvodné kolo v cezpoľnom behu študentov SŠ sa pre nepriaznivé počasie uskutočnilo namiesto plánovaného termínu 21.9.2017 až 28.9.2017. Tentoraz vyšlo nielen pekné počasie, ale aj beh našich dievčat, ktoré v zložení Lenka Jurková III.A, Júlia Klaudia Šarišská III.A  a Kamila Polčová II.A sa umiestnili v súťaži družstiev na 3. mieste.

             Naši chlapci Lukáš Kica IV.A a Branislav Kapsdorfer III.A súťažili len v kategórii jednotlivcov. Ich výkony na popredné umiestnenia nestačili, ale v silnej konkurencii členov atletických oddielov sa určite nestratili. Za vzornú reprezentáciu školy im ďakujeme.    

  Riaditeľstvo školy

 • Školská exkurzia Krakow, Wieliczka

      Fotoalbum      

       V dňoch 28. - 29. 09. 2017 sa žiaci našej školy zúčastnili počas priaznivého počasia školskej exkurzie v Krakowe a  vo Wieliczke. 

       V prvý deň sme navštívili mesto Krakow, s ktorým sa spája povesť o kniežati Krakovi. Ten údajne zabil draka, ktorý ohrozoval mesto a jeho bronzová socha sa dodnes nachádza pod hradom Wawel. Súčasťou hradu je aj kráľovský zámok a katedrála, v ktorej bolo korunovaných mnoho poľských kráľov. Ďalej sme v putovaní pokračovali uličkami Starého mesta, ktoré je zapísané v Zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. V meste okrem iného sídli 22 vysokých škôl, akadémií a univerzít. Príjemným zážitkom bolo vypočuť si trúbenie trubadúra z kostolnej veže. Deň sme ukončili prechádzkou v židovskej časti mesta - Kazimierz, kde sme boli aj ubytovaní.

       Druhý deň sme spoznávali krásy soľnej bane Wieliczka, ktorá patrí medzi najstaršie na svete. Dnes je turistickou atrakciou, ktorá ponúka viaceré sochy, galérie a kaplnku, ktorú vysekali baníci. Baňa je hlboká 327 m a dlhá približne 300 km s 9 podlažiami. Pre turistov je sprístupnená trasa s dĺžkou 3,5 km. Na tejto trase sa nachádzajú sochy baníkov, ale aj súčasných umelcov. Dokonca kryštály v lustroch sú vyrobené zo soľnej skaly. Na konci turistickej trasy sa nachádza veľká sieň a kaplnka, ktorá je využívaná na rôzne oslavy a svadby. Okrem toho sa tam nachádza aj umelo vytvorené podzemné jazero a expozícia dejín soľného baníctva. Baňa sa využíva aj ako rehabilitačné a wellness stredisko.

       Po zdolaní viac než 700 schodov sme zo soľnej bane odchádzali unavení, no plní zážitkov a príjemných spomienok na jedno z najkrajších miest Poľska.

   

 • Európsky deň jazykov

  Dňa 26. 9. 2017 pri príležitosti Európskeho dňa jazykov sa naši žiaci zúčastnili na  premietaní anglického filmu - HACKSAW RIDGE  v kine Žriedlo v Bardejovských Kúpeľoch.

 • 14. 9. 2017

  Pred Tatran handball arenou v Prešove sa počas dnešného dňa konal Deň polície. Tejto zaujímavej akcie sa zúčastnili aj študenti dvoch tried Obchodnej akadémie v Bardejove. Deň polície sa začal slávnostným sprievodom mestom, ktorého sa zúčastnili policajti rôznych zložiek, mažoretky, Hudba MV SR, policajné kone i autá. Návštevníci podujatia mohli napríklad vidieť adrenalínové zlaňovanie z vrtuľníka, či simulovanú dopravnú nehodu, pri ktorej svoju činnosť predviedli záchranné zložky. Pestrý program Dňa polície ponúkol aj bubnovú šou v podaní zoskupenia Campana Batucada. Autogramy sme mohli získať od známych strieborných olympionikov zo štvorkajaku v podaní Tibora Linku, Erika Vlčeka, Juraja Tarra a Denisa Myšáka, no taktiež od bratrancov Škantárovcov. No k videniu boli i adrenalínové momenty v podaní Pohotovostného policajného útvaru - kukláčov.

 • Oznam pre študentov obchodnej akadémie

  13. 9. 2017

  Pre nepriaznivé počasie sa turistický pochod neuskutoční. 
  Náhradný termín upresníme podľa počasia.

  Oznamujeme našim študentom, že dňa 22. septembra 2017 sa uskutoční výlet do Tatier s turistickým pochodom na Poradské pleso.

  Minimálny počet účastníkov: 24
  Doprava: autobusom
  Predpokladané náklady: 10 €  (doprava)
  Termín odchodu: 22. 9. 2017 o 7.40 z areálu školy

  Ing. Martičeková

 • 8. september - DEŇ FINANČNEJ GRAMOTNOSTI

  Dnes 08.09.2017 sme si na našej škole pripomenuli DEŇ FINANČNEJ GRAMOTNOSTI rozhlasovou reláciou a besedami v jednotlivých triedach.
  Finančnú gramotnosť môžeme charakterizovať ako súbor finančných vedomostí, zručností a skúseností s efektívnym riadením vlastných finančných prostriedkov, ako i schopnosť celoživotne zabezpečiť seba a svoju rodinu. Len dostatok informácií a schopnosť pretaviť ich do správnych finančných rozhodnutí je predpokladom prosperity a finančne stabilnej budúcnosti jednotlivcov, ale aj celej spoločnosti.
  Dnes takmer každý z nás využíva finančné produkty a služby. Všetci máme účet v banke, debetnú či kreditnú kartu, investujeme, využívame služby poisťovní, či šetríme si na dôchodok. Napriek veľkému množstvu finančných služieb, produktov a inštitúcií, s ktorými sa stretáme každodenne a sú bežnou súčasťou nášho života a životného štýlu, nie každý je schopný sa zorientovať v konkrétnych podmienkach a parametroch týchto produktov. Prieskumy poukazujú na nízku úroveň finančnej gramotnosti. Nie je to iba slovenský fenomén, ale dlhodobejší svetový problém, ktorého riešením sa už niekoľko rokov zaoberá aj Organizácia pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD).
  Priemerná úroveň finančnej gramotnosti Slovákov je 62,5 %. Aktuálnu úroveň finančnej gramotnosti obyvateľov Slovenska určil prieskum nezávislej agentúry Focus. Takmer rovnaké percento opýtaných – 64 %, si myslí, že sa vyzná veľmi dobre alebo dobre v oblasti financií a starostlivosti o vlastné peniaze. Až 43 % domácností neušetrí z mesačnej výplaty ani cent.
  Témam finančnej gramotnosti sa budeme ďalej venovať počas celého školského roka 2017/2018.

                                                                                                               Ing. Darina Šimová

 • Oznam pre absolventov Obchodnej akadémie

  O Z N A M

  Prosíme absolventov našej školy, ktorí zmaturovali v školskom roku 2016/17,
  aby oznámili svojim triednym učiteľom,
  ako sa uplatnili po ukončení štúdia na našej škole.

  E-mailové adresy: monikadzubakova@zoznam.sk, m.gaj61@gmail.com

   

 • EURÓPSKY ÚSPECH SONI ZBREHOVEJ NA ME V SILOVOM TROJBOJI

  Od 25.6. do 1.7.2017 sa v Poľsku, v meste Biala Podlaska konajú majstrovstvá Európy v silovom trojboji, na ktorých samozrejme nesmie chýbať aj naša majsterka Európy z minulého roku, Soňa Zbrehová, žiačka 3.B triedy OA. V silnej konkurencii pretekárov z 20 krajín Európy súťažila tento pondelok v silovom trojboji bez vybavenia (RAW) v kategórii 75 kg, kde sa jej podarilo navážiť 69,5 kg. Svojimi skvelými výkonmi obhájila európsky titul z minulého roka a obsadila 1. miesto v svojej váhovej kategórii. V sobotu ju ešte čaká disciplína mŕtvy ťah. Soňa už teraz potvrdzuje, že patrí medzi európsku špičku. Držme jej teda v sobotu palce, aby zabojovala aj v tejto disciplíne.                                                                          

  Soni, srdečne blahoželáme.  

 • Medzinárodný projekt „Town Twinning“ v meste Nyíregyháza v Maďarsku

      Fotogaléria z projektu

  V dňoch 17. – 20. mája 2017 sa dve žiačky Obchodnej akadémie v Bardejove - Terézia Husárová a Júlia Klaudia Šarišská, zúčastnili medzinárodného projektu „Town Twinning“ v meste Nyíregyháza v Maďarsku.

  Do tohto projektu boli zapojené štyri partnerské mestá zo Slovenska, Maďarska, Poľska a Rumunska,  a to konkrétne Prešov, Nyíregyháza, Rzeszów a Satu Mare.  Za náš región bola ako koordinujúca organizácia, poverená mestom Prešov, Rada mládeže Prešovského kraja, ktorá spolupracuje s mestským mládežníckym  parlamentom Mladý Bardejov, kde má svoje zastúpenie aj naša škola.

  Projekt bol zameraný  na výmenu skúseností a dobrej praxe ohľadom mládežníckej participácie, aktívneho občianstva a štrukturovaného dialógu medzi mladými ľuďmi a „dôležitými dospelými“ na úrovni školy, mesta, či regiónu. Počas štyroch dní naše žiačky úspešne reprezentovali svoj región, získali nové poznatky v oblastiach, na ktoré bol projekt zameraný, zúčastnili sa rôznych prednášok a v neposlednom rade sa zdokonalili v anglickom jazyku.  No hlavne upevnili svoje vzťahy so zahraničnými študentmi, spoznali množstvo nových ľudí a zažili veľa zábavy.

  Sme radi, že si z tohto podujatia odniesli samé pozitívne zážitky a tešíme sa na ďalšie príležitosti zúčastniť sa podobných akcií.

  Mgr. Iveta Tomahogh

 • Športový deň v závere školského roka

  Galéria zo športového dňa v závere školského roka 

  Dňa 29.06.2017 sa žiaci Obchodnej akadémie Bardejov zúčastnili športového dňa, ktorý zorganizoval Mgr.Ivan Feciskanin. Žiaci súťažili v zaujímavých športových disciplínach a jednu z nich pripravila aj Ing.Irena Halecká, riaditeľka školy. Žiaci sa snažili dosiahnuť čo najlepšie výsledky, aby dôstojne reprezentovali svoju triedu a v príjemnej a športovej atmosfére bol ukončený tento deň športu.

 • VÝSLEDKY MATURÍT na Obchodnej akadémii Bardejov 2017

  Anglický jazyk slovenská priemerná úspešnosť testu z anglického jazyka na úrovni B1 bola 57,0 %. Priemerná úspešnosť testu z anglického jazyka na úrovni B2 bola 68,4 % a priemerná úspešnosť testu z anglického jazyka na úrovni C1 bola 65,7 %.  Obchodná akadémia  Bardejov 68,41%.

  Slovenský jazyk a literatúra slovenská priemerná úspešnosť testu bola 57,6 %, pričom žiaci píšuci papierovú formu testu dosiahli priemernú úspešnosť 57,3 %, žiaci píšuci elektronickú formu testu dosiahli 62,2 %. Žiaci gymnázií dosiahli vyššiu úspešnosť (70,4 %) v porovnaní so žiakmi stredných odborných škôl a konzervatórií (51,8 %), tento rozdiel je silne vecne významný. Obchodná akadémia Bardejov 66,05%.

  Nemecký jazyk slovenská priemerná úspešnosť testu z nemeckého jazyka na úrovni B1 bola 42,7 %. Priemerná úspešnosť testu z nemeckého jazyka na úrovni B2 bola 59,6 %. Priemerná úspešnosť testu z nemeckého jazyka na úrovni C1 bola 57,1 %. Obchodná akadémia Bardejov – nezúčastnila sa.

  Ruský jazyk slovenská priemerná úspešnosť testu z ruského jazyka na úrovni B1 bola 49,7 %. Priemerná úspešnosť testu z ruského jazyka na úrovni B2 bola 50,0 %. Z ruského jazyka na úrovni C1 bola priemerná úspešnosť žiakov 67,4 %. Obchodná akadémia Bardejov 46,25%.

  ZDROJ: NÚCEM – národný ústav certifikovaných meraní

strana:

Novinky

Kontakt

 • Obchodná akadémia
  Komenského 5
  085 28 Bardejov
 • +421 054/472 23 84

Fotogaléria