Informácie o získaní osvedčenia alebo vysvedčenia o štátnej skúške z predmetu ADK

Oznamujem Vám, že v šk. roku 2016/2017 môžu žiaci 3. a 4. ročníkov získať v rámci predmetu administratíva a korešpondencia resp. administratívne a korešpondenčné cvičenia nasledovné doklady o úrovni písania:

Osvedčenie o úrovni písania na počítači

Žiak si môže vybrať písanie na rýchlosť, t. j. 10-minútový odpis textu (požadovaná rýchlosť 169 čistých úderov za minútu s presnosťou 99,40 %), písanie obchodných listov podľa  platnej STN v časovom limite 45 minút, alebo oboje, teda písanie na rýchlosť aj písanie obchodných listov. Poplatok za vybraný jeden druh osvedčenia 10,-- €, za oboje 15,-- €. Minimálny počet 10 žiakov. Viac na www.osvedcenie-adk.webnode.sk

Vysvedčenie o štátnej skúške z písania na počítači a korešpondencie

Štátna skúška sa skladá z 10-minútového odpisu súvislého textu (požadovaná rýchlosť je  200 čistých úderov za minútu s presnosťou 99,50 %) a z vypracovania 2 písomností (obchodného listu a tabuľky) podľa priloženého zadania. Na vyhotovenie písomností v normalizovanej úprave majú účastníci 60 minút. Táto skúška sa uskutoční pod dohľadom členov štátnicovej komisie z Ekonomickej univerzity v Bratislave, národohospodárskej fakulty – katedry pedagogiky. Poplatok   za vykonanie štátnej skúšky je 15,-- €. Minimálny počet 25 účastníkov.

Záujemcovia o získanie príslušných dokladov nech sa    o s o b n e   nahlásia p. učiteľke Ing. Šimovej.

Ing. Darina Šimová